تازه های مرکز

معاینه وغربالگری دانش آموزان مدرسه پسرانه نابینایان جواد موفقیان توسط تیم تخصصی اعزامی مرکز توانبخشی آرمان شایان

در روز دوشنبه مورخ ۱۱/۱۱/۹۵ برابر هماهنگی های به عمل آمده،  واحد بینایی سنجی مرکز به همراه واحد مددکاری به  مدرسه پسرانه نابینایان موفقیان مراجعه و اقدام به غربالگری و معاینات بالینی دانش آموزان مقطع  پیش دبستانی و ابتدایی  نمودند.  

در این معاینات ابتدا شرح حال افراد گرفته شد وبا کمک دبیر مربوطه  به توانایی ها و کارهای روزمره آنها اشاره شد و اهداف معاینه مشخص گردید، معاینه هر فرد کم بینا به علت توانایی ها و مدت مشکلات بینایی متفاوت بوده و با کمک تجهیزات و روشهای مختلف لازم انجام گردید.

با کمک مدیریت مدرسه و در اختیار قرار دادن بروشور مرکز  به خانواده ها اطلاع رسانی شد که معاینات کامل تر در واحد بینایی سنجی مرکز جامع توانبخشی آرمان شایان صورت می پذیرد و در صورت نیاز دانش آموزان از طریق واحد مددکاری به سایر واحدها نیز ارجاع داده شوند.

در این معاینات از دستگاه  بهدید جهت افراد کم بینا استفاده شد و باز خورد بسیار خوب و عملکرد بهتر افراد با این دستگاه برای معاینه کنندگان و دبیر دانش آموزان ملموس و قابل ملاحظه بود که به اطلاع خانواده های افراد رسانده شد در صورت تمایل  می توانند این تجهیزات را از واحد بینایی سنجی  مرکز آرمان شایان جهت استفاده شخصی تهیه کنند.خاطرنشان می سازد با توجه به تعداد کل دانش آموزان مدرسه این برنامه به صورت هفته ای تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

در ادامه  طی جلسه با مدیر مدرسه و معاونین ابتدایی و متوسطه مقرر گردید طی معرفی نامه ی کتبی مدرسه دانش آموزان جهت دریافت خدمات با تخفیف به مرکز ارجاع گردند.

photo_2017-02-11_08-53-30photo_2017-02-11_08-53-39

photo_2017-02-11_08-53-46

 عرض تسلیت و ابراز همدردی با خانواده های شهداء و مصدومان حادثه ساختمان پلاسکو

photo_2017-01-23_10-44-10

تجهیز واحد بینایی سنجی مرکز به دستگاههای نوین تخصصی

به منظور ارتقاء کیفیت خدمات و در راستای خدمت رسانی بهتر به مددجویان عزیز و سایر مراجعین دستگاههای تخصصی جدید ذیل به واحد بینایی سنجی مرکز اضافه گردید.

خدمات
 • معاینه و ارزیابی کامل عملکرد چشمی و سیستم بینایی ( حدت بینایی، دید رنگ، دید بعد، انحرفات چشمی و غیره)
 • تشخیص و اصلاح عیوب انکساری چشم
 • تشخیص و درمان تنبلی چشم در کودکان
 • معاینات چشمی طب کار، طب ورزشی و طب هوایی
 • بررسی و تشخیص نارسایی‌های اختلال دید دو چشمی و درمان غیر دارویی
 • بررسی و تشخیص بیماری های رایج چشمی در کهنسالان و انجام تست‌های تشخیصی بیماری‌های بخش قدامی چشم از قبیل گلوکوم (آب سیاه) و کاتاراکت (آب مروارید) و افتالموسکوپی (دیدن ته چشم) جهت ارجاع به متخصصین چشم پزشک
 • مشاوره در زمینه عمل های جراحی چشمی
 • مجهز به واحد ساخت و فروش عینک طبی ،آفتابی و ورزشی
 • تجویز و ساخت عدسی های خاص ، مطابق با نیاز و حرفه شما ( عدسی های دودید ، تدریجی یا چند کانونه، Blue Control ،  طبی آفتابی ، فتوکرومیک، پلاریزه، نشکن وغیره)
 • تجویز لنزهای تماسی نرم (طبی ، رنگی و آستیگمات دار) و سخت (مختص بیماران قوز قرنیه ای) از معتبرترین شرکت های سازنده ی دنیا
 • تجویز وسایل کمک بینایی در افراد کم بینا
 • معاینات تخصصی طب ورزشی و ارتقای مهارتهای ورزشی در آنان
(ساعت کاری: شنبه تا چهارشنبه (معاینه
صبح ۱۰:۳۰ الی ۱۲:۳۰
عصر ۴ الی ۸
(پنج شنبه: ۴ الی ۸ (عینک سازی
شماره های تماس :۴۴۰۲۲۵۰۴   ۴۴۶۰۳۹۵۹
موبایل : ۰۹۳۶۹۹۷۵۲۷۲
ویزیت مددجویان و افراد تحت پوشش بهزیستی کلیه کشور رایگان می باشد .

۱- دستگاه Autorefractometer 8000

این دستگاه قابلیت تهیه عکس از عدسی  چشم جهت ارزیابی میزان آب مروارید و نیز کدورتهای ایجاد شده آن را دارد و دارای توانایی تشخیص قوز قرنیه می باشد.

img_3756 20160801_omid-reza-bayat

۲- دستگاه LED chart

این دستگاه دارای توانایی بالابردن کانتراست تصاویر چشمی جهت انجام ارزیابی بینایی می باشد.

img_3759img_3762

۳-دستگاهvisureal

این دستگاه دقیق ترین دستگاه برای اندازه گیری و ساخت عدسی های خاص و تدریجی می باشد و نیز دارای قابلیت اندازه گیری بدون خطا و کاملاً دیجیتال با دقت به میزان( o.1 mm) می باشد.

img_3769img_3766

۴– دستگاه FM(Lantern) 100

این دستگاه کاملترین ابزار اندازه گیری اختلال دید رنگ می باشد و مرجع کلیه آزمون های استخدامی در موارد نیازمند به دید رنگ نیز می باشد شایان ذکر است این دستگاه تنها نمونه موجود در ایران می باشد.

img_3770

موفقیت ورزشی بانوان معلول ورزشکار مرکز توانبخشی آرمان شایان

شرکت بانوان معلول ورزشکار خانمها آیدا فاضل نیا و پگاه کلهرودی مرکز آرمان شایان در مسابقات تنیس روی میز بسیج در مورخ ۱۸ر۹ر۹۵ و کسب مقام سوم تیمی به مربیگری خانم اعظم مهدیزاده

photo_2016-12-13_09-57-23 photo_2016-12-13_09-57-31

۱۳ آذر، روزجهانی افراد دارای معلولیت گرامی باد

از سال ۱۹۹۲ میلادی همه ساله در سراسر جهان روز سوم دسامبر از طرف سازمان ملل به عنوان روز جهانی معلولین تعیین گردیده و به همین مناسبت مراسم گرامیداشت برگزار می گردد.شعار امسال “آینده ایی که ما می خواهیم ، جهانی فراگیر و برابر برای همه” است.این شعار یادآور توافق اخیر اهداف ۱۷ گانه توسعه پایدار (SDGs) بوده و بر نقش آنها در بنای دنیایی فراگیر و عادلانه تر برای افراد معلول تأکید دارد.

اهداف سال پیش رو، شامل ارزیابی وضعیت جاری کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت (CRPD) و اهداف توسعه پایدار (SDGs) است و قراردادن بنایی برای آینده ای با شمولیت و فراگیری بیشتر برای افراد معلول. “به امید دنیایی بهتر با یاری یکدیگر”

photo_2016-12-03_12-37-34

photo_2016-12-06_09-05-03

photo_2016-12-06_09-05-10

شرکت تیم ورزشی بوچیای معلولین  مرکزآرمان شایان در مسابقات انتخابی  استان تهران

تیم بوچیای  معلولین  باشگاه ورزشی مرکز توان بخشی آرمان شایان  در تاریخ ۴/۲۱/ ۹۵ درمسابقات انتخابی استان تهران جهت راه یابی به مسابقات کشوری در سالن بیست و دو بهمن تهرانپارس تهران شرکت نمودندکه درپایان در کلاس ۱موفق به کسب  مقام دوم و درکلاس۲ مقام اول ودوم گردیدند.شایان ذکراست طبق مقررات این دوره مسابقات از هر کلاس پزشکی نمایندگانی میتوانند به مسابقات کشوری راه یابند.بدین ترتیب آقای محمد حسین محمد پور از تیم مرکزآرمان شایان در کلاس ۲  به مسابقات کشوری راه یافت. همچنین در مسابقات جوانان تهران که در این تاریخ برگزار شد محمد حسین محمد پور مقام اول و سالار سالاری مقام دوم را کسب نمودند که در تاریخ ۲۸ مرداد جهت شرکت در مسابقات دانش آموزی عازم استان همدان گردیدند. طبق نظرکمیته برگزاری آقای محمد حسین محمدپور با کسب مقام قهرمانی در مسابقات انتخابی دانش آموزان تهران جهت شرکت در مسابقات کشوری و انتخابی تیم ملی به زودی به استان خراسان رضوی اعزام خواهند شد .

photo_2016-08-20_08-24-30photo_2016-08-20_08-25-15photo_2016-08-20_08-23-53

افتتاح واحدآموزش وتوانبخشی روزانه سالمندان درمرکز

پدیده سالمندی موضوع نسبتا جدیدی در عرصه ی علوم محسوب می شود و گزارش های آماری و جمعیت شناسی جدید حاکی از آن است که ترکیب سنی جمعیت ایران به سرعت درحال تغییر است و جمعیت سالمندان در اینده ای نه چندان دور افزایش قابل ملا حظه ای خواهد داشت ، و پیش بینی شده است نسبت جمعیت سالمندان در ایران کمتر از ۲۰ سال آینده دو برابر خواهد شد.از طرفی گزارش سازمان ملل بیانگر این است که در سال ۱۹۷۵ میلادی جمعیت سالمندان در ایران ۵/۴ درصد بوده و این نسبت در سال ۲۰۲۵ به ۱۰/۵ درصد  و در سال ۲۰۵۰ به ۲۱/۷ درصد خواهد رسید و طبیعتا چنین رشد و افزایش چشمگیری تبعات بسیاری را برای سیاستگذاریهای اجتماعی و بهداشتی در پی خواهد داشت و این امر نیازمند امادگی هر چه بیشتر سازمانهای دست اندرکار خدمات اجتماعی و بهداشتی است .

درارتباط با موضوع فوق ودر راستای تحقق سیاستهای حوزه توانبخشی سازمان بهزیستی کشوردر روز چهارشنبه مورخ ۹۵/۴/۳۰ واحد اموزش و توانبخشی روزانه سالمندان مرکز  فوق تخصصی توانبخشی آرمان شایان با حضورجناب آقای دکترنحوی نژاد معاون محترم توانبخشی سازمان بهزیستی کشور،جناب آقای صافی مدیر عامل کانون بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش ،سرکار خانم جلالی مدیر کل محترم مشارکتهای مردمی سازمان بهزیستی کشور، سرکار خانم بدخش مدیرمحترم سلامت شهرداری منطقه ۵ جناب آقای مهندس سراج مدیر بهزیستی شهرستان تهران وسرکار خانم نوروزی  معاون محترم توانبخشی شهر تهران  و جمع کثیری از مسئولین ونمایندگان مردمی و سالمندان محترم منطقه افتتاح گردید .در این مراسم جناب آقای دکترنحوی نژاد طی ایراد سخنانی  توسعه  چنین مراکزی را باهدف افزایش خدمات توانبخشی مورد نیازسالمندان  و بویژه توجه به مباحث  آموزشی و پژوهشی درحیطه سالمندی موردتاکیدقرارداده و تاثیرمثبت  آن بر سلامت این عزیزان را از جمله چشم اندازهای این قبیل مراکز عنوان نمودند .درپایان ضمن بازدید ازبخشهای مختلف این واحد ، سالمندان هنرمند با اجرای  قطعه های شعر و موسیقی بر نشاط برنامه افزودند. 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

تصاویر مراسم افطاری شنبه مورخ ۹۵/۴/۱۲ در مرکز فوق تخصصی توانبخشی آرمان شایان

۲۰۱۶۰۷۰۲_۲۱۰۳۳۱۲۰۱۶۰۷۰۲_۲۱۰۴۵۱

۲۰۱۶۰۷۰۲_۲۱۰۵۰۳

۲۰۱۶۰۷۰۲_۲۱۰۳۴۱

۲۰۱۶۰۷۰۲_۲۱۰۵۳۱

۲۰۱۶۰۷۰۲_۲۱۰۸۴۸

۲۰۱۶۰۷۰۲_۲۱۱۸۵۷

۲۰۱۶۰۷۰۲_۲۱۰۴۱۴

۲۰۱۶۰۷۰۲_۲۱۰۴۰۳

راه اندازی ورزش معلولین درسالن ورزشی مرکزفوق تخصصی توانبخشی آرمان شایان

   روز چهارشنبه  مورخ ۵/۳/ ۹۵به یمن ایام مبارک اعیاد شعبانیه، پس از جلسات و  پیگیری های مکرر مدیریت مرکزتوانبخشی آرمان شایان وبه منظور تحقق اهداف سازمان بهزیستی و نیت بانی ونیکوکار مرکز درپی تعامل و همکاری فی ما بین مسئول باشگاه ورزشی مرکز ، نماینده هیئت ورزشی جانبازان و معلولین استان تهران و همکاری مسئولین محترم شهرداری منطقه ۵ وبا حضورجمعی ازخانواده های معلولین ورزشکارومربیان آنان رشته های تنیس روی میز بوچیا و وزنه برداری درسالن ورزشی مرکز افتتاح گردید .در این مراسم جناب آقای دکتر نعمتی ضمن تشکر از همکاری کلیه دست اندکاران،از اینکه این مرکز تنها فضای ورزشی برای معلولین در غرب تهران را فراهم کرده است اظهار خرسندی نمودند واعلام داشتند مکان حاضر از جمله باشگاههای مناسب تهران در این منطقه می باشد که به همت خیّرین جهت بهره برداری افراد معلول بنا شده است . درادامه اظهار امیدواری گردید که این حرکت خیرجمعی با رفع پاره ای ازمشکلات موجود هر چه بیشتر درخدمت جامعه معلولین قرار گیرد و در آینده شاهد بالندگی بیشتر ورزش معلولین عزیزمنطقه باشیم .

  IMG_20160529_105951 IMG_20160529_105955 IMG_20160529_105939IMG_20160529_105947IMG_20160529_105943

تشکیل جلسه هیئت امنای مرکز به میزبانی شهرداری منطقه ۵ / اول خرداد ۹۵

در ادامه جلسات دوره ای هیئت امنای مرکز فوق تخصصی توانبخشی آرمان شایان و با محوریت ارائه عملکرد سال ۹۴ و نیز بررسی راهکارهای ارتقاء کمی و کیفی خدمات واحدها در روز شنبه اول خرداد ماه اعضاء هیئت امنا مرکز متشکل از (حجت الاسلام جناب آقای شهسواری ، جناب آقای مهندس گیوه چیان ، جناب آقای مهندس اسدی ، جناب آقای سجادی ، جناب آقای سعدآبادی ، جناب آقای عسکریان ، سرکارخانم جلالی ، سرکار خانم بدخش وجناب آقای دکترنعمتی ) در دفتر شهردار محترم منطقه ۵ جناب آقای مهندس اسدی گرد هم آمدند. در این جلسه حجت الاسلام جناب آقای شهسواری رئیس محترم هیئت امنا ضمن تقدیرو تشکر از میزبانی شهردار محترم و تبریک و تهنیت ولادت با سعادت حضرت مهدی (عج) و عید نیمه شعبان ، تقارن این ایام را مایة خیرو برکت در جهت توسعه فعالیتهای مشارکتی با همکاری دولت و بخشهای عمومی و غیر دولتی و بویژه افراد خیّر و نیکوکار بر شمردند. در ادامه ضمن ارائه گزارش عملکرد سال ۹۴ توسط جناب آقای دکتر نعمتی مدیر مرکز و بررسی و تبادل نظر اعضاء محترم جلسه در خصوص ارتقاء همکاریهای فیما بین و فعال سازی واحد های مرکز موارد ذیل مورد تأکید قرارگرفت .

– توسعه همکاریهای شهرداری منطقه (بویژه مدیریت سلامت) با مرکز در خصوص اجرای طرحهای توانبخشی معلولین و سالمندان به پیشنهاد جناب آقای مهندس اسدی

– توجه و تأکید بیشتر بر جذب و ارائه خدمات توانبخشی به مددجویان و نیازمندان خدمات مرکز و مشارکت مسئولین و احدها در امر افزایش پذیرش معلولین و سالمندان به پیشنهادجناب آقای مهندس گیوه چیان ( عضو نیکوکار هیئت امنا)

– تشکیل کار گروه اجرایی جهت تدوین سازوکارهای عملیاتی امور مرکز و نیز پیش بینی برنامه ویژه ای در ایام هفته بهزیستی با هدف معرفی فعالیتهای مرکز به پیشنهاد حاج آقا شهسواری

ضمناً در این جلسه سرکار خانم جلالی (مدیر کل مشارکتهای مردمی سازمان بهزیستی کشور) بعنوان عضو جدید هیئت امنا به اعضاء جلسه معرفی شدند .

1 4 1  3

برگزاری جلسه توجیهی – آموزشی نحوه فعال سازی و ارتقاء سطح ارائه خدمات واحد های مرکز

ضرورت فعال سازی واحدهای ارائه کننده خدمات تخصصی توانبخشی در مرکز و استفاده از ظرفیتهای بالقوه بخشهای مختلف،طراحی و اجرای شیوه های نوین کار و فعالیت را طلب می کند. با توجه به چالش موجود که بر اساس آن در حال حاضر اغلب واحدها از کارایی و عملکرد دور از انتظار بر خوردار هستند بر آن شدیم که بابهره گیری از دانش و تجارب شرکت مشاوره تخصصی بازاریابی خدمات درمانی اقدام به تغییر و اصلاح روند موجود و بکارگیری سازوکار علمی و تجربه شده توسط سایر سازمانها و موسسات را بکار بندیم . به همین منظور اولین اقدام عملی را با برگزاری جلسه توجیهی – آموزشی با حضور نمایندگان واحدهای مرکز آغاز نمودیم .  طی این برنامه ابتدا جناب آقای دکتر نعمتی مدیر محترم مرکز در خصوص معرفی فعالیتها و بخشهای مختلف و نوع  مدیریت مرکز توضیحاتی ارائه داده  و بر این نکته تاکید نمودند که تمرکز واحدهای مختلف بر ارائه خدمات به جامعه هدف بهزیستی(معلولین و سالمندان ) که مطلوب خیرین و نیکوکاران سازنده مرکز و نیز مسئولین سازمان بهزیستی است می باشد . در ادامه مدیر شرکت مشاور مدعو به ارائه مطالب علمی در زمینه ویژگیهای تبلیغات و بازاریابی خدمات درمانی و مراحل ارتقاء خدمات و کارایی آن پرداختند . سپس نمایندگان واحدها ی مختلف به بیان نقطه نظرات خود پرداخته و ضمن پرسش و پاسخ در زمینه چگونگی اجرای پروژه نسبت به نیل  به اهداف تعیین شده ابراز امیدواری کردند .
421204641_128197

421217856_128490

سال نو مبارک

aaaaa

آغاز دوره آموزش آسان رباتیک ویژه افراد دارای معلولیت

آموزش دوره رباتیک توسط یکی از دانشجویان نخبه دانشگاه شهید بهشتی با اهداف ذیل ویژه افراد دارای معلولیت و به منظور ایجاد فرصت برابر و توانمند سازی این عزیزان از تاریخ ۹۴/۱۱/۲۹ در سالن کنفرانس مرکز آغازگردید .

 •    افزایش خلاقیت و اعتماد به نفس
 •     رشد و شکوفایی استعدادها
 •    یادگیری فرهنگ کار گروهی
 •     استفاده کاربردی از رایانه
 •     افزایش توانایی استدلال
 •    پرکردن اوقات فراغت به نحو مطلوب
 •    هم سو شدن با علم و تکنولوژی روز دنیا

لازم به ذکر است رباتیک بهترین وسیله یرای درک و ارتباط بین مفاهیم علم و تکنولوژی می باشد .

1

5

 آغاز بکار خدمات بخش مددکاری اجتماعی درمرکز

با توجه به نقش تاثیرگذار مددکاری اجتماعی در انجام وتوسعه خدمات توانبخشی وتقویت ارتباط افراد دارای معلولیت با واحدهای ارائه دهنده خدمات ، بخش مددکاری مرکز راه اندازی گردید به این امید که شاهد حضور هر چه بیشتر افراد معلول و پویایی خدمات تخصصی وفوق تخصصی واحدهای مرکز به خدمات مورد نیاز ایشان باشیم.

مددکاری اجتماعی حرفه ای است مبتنی بر دانش، اصول، ارزشها، مهارتها و روشها که هدف از آن کمک به افراد، گروه ها و جامعه است تا بتوانند با تکیه بر تواناییها و استفاده از منابع موجود برای حل مشکل و یا رفع نیاز خود اقدام کرده و به استقلال نسبی و رضایت خاطر دست یابند و پس از آن بتوانند تأثیرگذار نیز باشند. مددکار اجتماعی به عنوان عضوی از اعضای تیم توان بخشی در کنار سایر درمانگران مشارکت فعال دراجرای صحیح برنامه های توان بخشی دارد و اهم فعالیتهای او عبارت است از :

 • مصاحبه با خانواده و تشکیل پرونده برای افراد دارای معلولیت
 • ارجاع فرد معلول با توجه به نیاز ایشان جهت ارزیابی اولیه توسط متخصصین توانبخشی
 • استماع نقطه نظرات خانواده و فرد معلول در خصوص مسائل مختلف درمانی و اجتماعی وارائه راهكارهای مناسب
 • ارزیابی مشكلات و توانمندی اقتصادی خانواده مددجویان در تأمین هزینه های مورد نیاز
 • شناسایی موسسات حمایتی و معرفی مددجویان نیازمند به آنها
 • مشاوره و راهنمایی به خانوادها در خصوص دسترسی آسان وسریعتر به خدمات اجتماعی مرتبط با درمان در سطح جامعه

آیین بزرگداشت دکتر محمد کمالی در سازمان بهزیستی برگزار شد

IMG_22631

آیین نکوداشت دکتر محمد کمالی عضو هیأت علمی دانشگاه علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، دکتر انوشیروان محسنی بندپی رییس سازمان بهزیستی کشور، محمود خسروی وفا رییس فدراسیون جانبازان و معلولان و گروهی از مدیران و کارشناسان سازمان و سمن های حوزه معلولیت وتوانبخشی با همت انجمن مددکاری ایران و مشارکت سازمان در سالن همایش های سازمان بهزیستی کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز فوق تخصصی آرمان شایان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با برشمردن ویژگی های شخصیتی دکتر محمد کمالی معاون اسبق توانبخشی بهزیستی کشور، گفت: فرهیختگانی همچون دکتر کمالی می‌تواند در هر سازمان و ارگانی باشند اما فعالیت وی به دو جهت یک، ماهیت کار در بهزیستی و دوم به سبب شخصیت علمی وی ارزش پیدا کرده است.

ربیعی در ادامه اخلاق‌مداری، آرامش رفتاری، مداومت در کار و همراهی با صاحبنظران را از ویژگی‌های منحصر بفرد دکتر کمالی برشمرد و یادآور شد: جامعه نیازمند گروه‌های مرجع است؛ لذا چنانچه درجامعه به افرادی که با الگوی رفتاری برجسته در آن خدمت کرده‌اند  احترام نگذاریم و خدمات آنها را پاس نداریم، جامعه خوشبختی نخواهیم داشت.

بر پایه این گزارش در این مراسم دومین نشان سلامت اجتماعی توسط «علی ربیعی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و «انوشیروان محسنی‌بندپی» معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور به دکتر «محمد کمالی» اهداء و تمبر یادبود وی نیز رونمایی شد.

لازم به ذکر است دکتر کمالی متولد ۱۳۳۸ در تهران، دارای مدرک دکتری آموزش بهداشت و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران است و در سالهای ۷۱ تا ۷۴ و ۷۶ تا ۸۱ معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور بوده است.

وی در حوزه فعالیت های علمی نیز علاوه بر تدریس در دانشگاههای علوم پزشکی مختلف، تاکنون حدود ۹۰ مقاله علمی پژوهشی داخلی و خارجی و تعداد زیادی مقاله در همایش های داخلی و خارجی عرضه نموده است ودر حال حاضر نایب رئیس انجمن علمی آموزش بهداشت ایران و  عضو کمیته اجتماعی کمیسیون علمی-راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام می باشد.

IMG_2052

4IMG_1874

برگزاری کارگاه آموزشی مقدماتی اوتیسم

کارگاه آموزشی مقدماتی اوتیسم با همکاری واحدهای کاردرمانی و گفتار درمانی بمدت سه روز از تاریخ ۷ لغایت ۹ بهمن ماه در سالن کنفرانس مرکز برگزار گردید. طی این کارگاه کارشناسان و متخصصین کاردرمانی ، آسیب شناسی گفتار و زبان و روانشناسی با آسیب شناسی ، ارزیابی و درمان مبتلایان به اختلال طیف اوتیسم آشنا شدند. مدرسین کارگاه جناب آقایان دکتر هاشم فرهنگ دوست ، دکتر مهدی علیزاده و جناب آقای اتابک وثوقی به تشریح و توضیح مباحثی چون معیارهای تشخیص ، ویژگی های حسی کودکان دارای اوتیسم ، ارزیابی جامع و مداخلات بهنگام و معرفی انواع مداخلات از دیدگاه های مختلف پرداختند .

اوتیسم 2

اوتیسم 1

برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه شهروندان (دی ماه ۹۴)

مرکز فوق تخصصی توانبخشی آرمان شایان با همکاری خانه سلامت بهنام ( وابسته به شهرداری منطقه ۵ ) دوره های آموزشی با موضوعات مختلف و متنوع را در ایام هفته با هدف ارتقاءآگاهی و سلامت شهروندان برگزار می نماید. این دوره ها شامل سبک زندگی در خانواده ، تغذیه و نقش غذاهای آماده (فست فود ) در سلامتی ، تاثیر هوای آلوده بر سالمندان ، عسل درمانی و طب سنتی ، کارگاه کاهش مصرف نمک و شکر ، کارگاه تقویت ذهن و … بوده و طی آن شرکت کنندگان با اصول و مطالب گوناگون مرتبط با موضوعات مذکور آشنایی پیدا می کنند .

salamat


برگزاری اولین جلسه هیئت امناء مرکز جامع فوق تخصصی توانبخشی آرمان شایان

در پی تشکیل هیئت امناء مرکز که ابلاغ اعضاء آن توسط ریاست محترم سازمان بهزیستی کشور صادر شده است ، اولین جلسه با حضور کلیه اعضاء به منظور بررسی و هم اندیشی نحوه مدیریت بهینه مرکز با رویکرد و الگوی جدید شیوه مدیریت توسعه خدماتی دولتی با مشارکت بخش غیر دولتی و خیرین در روز شنبه مورخ ۱۳۹۴/۰۷/۱۹ در محل مرکز برگزار گردید، طی این جلسه حجت الاسلام جناب حاج آقای شهسواری قائم مقام محترم ریاست سازمان بهزیستی در امور مشارکتهای مردمی به عنوان رئیس هیئت امناء به سیاست سازمان مبنی بر برون سپاری و واگذاری کارها به بخش غیر دولتی تاکید کرده و تاسیس و اداره چنین مراکزی را براساس دستورالعمل مجتمع های خیرساز معرفی نمودند.

IMG_20151021_181846[1]

برگزاری این جلسه نقطه عطفی در فعالیتهای مرکز به حساب آمده تا نوید بخش ارائه خدمات مطلوب کمی و کیفی به مددجویان تحت پوشش سازمان باشد.

این نشست با حضور دکتر نحوی نژاد معاون امور توانبخشی، مهندس اسدی شهردار منطقه ۵، فرزاد حیدری معاون توسعه مدیریت، مهندس سجادی مشاور سازمان زیبا سازی شهرداری تهران، مهندس عسگریان نماینده خیرین، سعید سعد آبادی مدیر انجمن مراکز غیر دولتی، محمدحسن خیر خواه مدیر کل نظارت بر مراکز غیر دولتی و علی نعمتی مدیر مرکز همراه بود.

008 009 010